آموزش سایت کدال بورس — صفر تا صد

سایت کدال یا همان Codal یک عبارت انگلیسی و مخفف عبارت Comprehensive Database of All Listed Companies به معنی “سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران” است شرکت‌های مختلف در صورت دارا بودن دستورالعمل‌های پذیرش سازمان بورس و اوراق بهادار می‌توانند سهام‌شان را در بورس یا فرابورس عرضه کنند و تمامی سرمایه‌گذاران می‌توانند سهام آن شرکت را خریداری کنند و سهامدار آن شرکت شوند، اگر شخصی بخواهد قبل از خرید سهام یک شرکت بورسی، اطلاعات مالی آن شرکت را مطالعه کند، چگونه می‌تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد؟ پاسخ این پرسش در تعریف سایت کدال نهفته است! براحتی میتوانید تمام اطلاعات موردنیاز پیرامون شرکت های بورسی و فرابورسی را در سایت کدال پیدا کنید: صورت های مالی، سود و زیان ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه، صورت های مالی گذشته، اطلاعات کلی شرکت و… در این قسمت قصد داریم آموزش سایت کدال را بصورت گام به گام و صفر تا صد به مرور خدمت شما ارائه کنیم.

کدال

مزایای سایت کدال

  1. ایجاد یک پایگاه واحد برای انتشار تمامی اطلاعیه‌های شرکت‌های بورسی و فرابورسی
  2. دسترسی سریع‌تر، آسان‌تر و مطمئن‌تر معامله‌گران بورسی به اطلاعات شرکت‌ها
  3. امکان نظارت موثرتر و مناسب‌تر سازمان بورس اوراق بهادر بر نحوه ارائه اطلاعات شرکت‌ها
  4. امکان انتشار سریع‌تر و بهینه‌تر گزارش‌ها و اطلاعیه‌ها توسط شرکت‌های بورسی
  5. افزایش شفافیت اطلاعات شرکت‌ها بخاطر نظارت اصولی‌تر و افزایش بازه‌های زمانی انتشار اطلاعات و…
  6. حمایت از سرمایه‌گذاران بورسی با ایجاد ساز و کار مکانیزه کدال جهت افزایش شفافیت مالی شرکت‌ها و کاهش ریسک معاملات در بورس و فرابورس

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارس‌سهام می باشد و بازنشر مطالب فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع () بلامانع است.